Haberler

Huawei'den P10 modeli için şaşırtıcı itiraf!

Huawei P10 modelinde farklı bellek yongalarının kullanıldığının ve performans farkı yaşandığının ortaya çıkması ile birlikte, şirketten konu hakkında beklenen açıklama geldi.

01.05.2017 / 09:00

Huawei'den P10 modeli için şaşırtıcı itiraf!

MWC 2017'de tanıtılan ve kısa bir süre içerisinde kullanıcılar ile buluşan Huawei P10 modeli ile gerçekleştirilen performans testleri şaşırtıcı bir sonucun ortaya çıkmasına neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde Huawei'nin P10 ve P10 Plus modellerinde bellek yongalarını farklı üreticilerden tedarik ettiği ve bu nedenle cihazların farklı yongalar ile kullanıcılarla buluştuğu ortaya çıkmıştı.

Bu durumun cihazlar arasında herhangi bir farklılığa neden olup olmadığını soran kullanıcılar Huawei'den, bu konuda gerekli optimizasyonların yapıldığına dair bir cevap aldılar.

Huawei P10, farklı eMMC ve UFS yongaları ile geliyor!

Huawei'nin yanıtını teyit etmek için AndroBench ile çeşitli testler gerçekleştiren kullanıcılar, farklı bellek yongalarının kullanılmasının cihazlar arasında performans farklarına yol açtığını gördüler.

17-05/01/huawei-p10-1493595837.jpg

Huawei kullanıcılara yalan mı söylüyor? sorusunun akıllara gelmesine neden olan bu durum sonrasında, beklenen açıklama Huawei Tüketici İş Grubu CEO'su Richard Yu'dan geldi.

Weibo hesabı aracılığıyla bir paylaşımda bulunan Richard Yu, Huawei'nin bellek yongaları konusunda ortaya çıkan tartışmalara verdiği yanıtın kibirli olduğunu ve bunu uygun bulmadığını ifade etti.

 

Galaxy S8 ve S8+ modellerinde yeniden başlama sorunu olduğu ortaya çıktı!

Bazı Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerinin kendiliğinden yeniden başladığı ortaya çıktı. Samsung tarafından sorunun nedenine ilişkin bir açıklama yapılmadı ancak farklı tahminler mevcut.

Kırmızı ekran sorununun düzeltilmesinin hemen ardından bazı Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerinin kendi kendine yeniden başlamalarına neden olan bir soruna sahip olduğu bildirildi. Akıllı telefon kullanıcılarının çeşitli forumlarda yaptığı paylaşımlarla birlikte gündeme gelen sorun, paylaşımların tarihlerine bakacak olursak geçtiğimiz haftadan beri Samsung kullanıcılarını rahatsız ediyor.

Samsung’un sorundan haberdar olduğu düşünülüyor ancak soruna ilişkin bir açıklama henüz yapılmadı. Sorunu yaşayan bazı kullanıcılar kendi tahminlerini forumlar aracılığıyla paylaşıyorlar. Bunlar arasında sorunun microSD kartından, Always-On Display özelliğinden, ekran kilidinden ve hatta güç tasarrufu modundan kaynakladığı tahminleri yer alıyor.

LG G6 Mini gözüktü!

LG G6 amiral gemi modelini pahalı bulanlar için tasarımı aynen koruyan bir mini versiyon geliyor. LG G6 Mini ile ilgili detaylı görselleri yazımızda bulabilirsiniz.

Bir süredir amiral gemi modellerinde mini veya lite sürümlerinin artık popülerliğini kaybettiğini görüyoruz. Yine de satışları arttırmak adına zaman zaman üreticiler bu yola başvuruyor. LG, amiral gemisi G6 için bir mini sürümü hazırlıyor.

 

Orijinali pahalı bulanlara

 

Oldukça beğenilen ve satışları arttıracağı düşünülen G6 amiral gemisinin yanına bir de Mini versiyonu eklemek muhtemelen gelirlere olumlu katkı yapacak. Firma amiral gemisindeki pek çok özelliği mini versiyona da taşımış. Böylece LG G6 modelini pahalı bulanlar için bir alternatif ortaya çıkmış.

 

Donanım özellikleri belli değil ancak LG G6 Mini modelinde 5.4 inçlik bir ekran yer alıyor. Ekranın görüntü oranı yine 18:9 şeklinde belirlenmiş. Ön ve arka tasarım orijinal model ile tamamen aynı. İnce çerçeveli ön panel, metal çerçeve ve cam kaplama tasarımı, arka çift kamera, parmak izi okuyucu dikkat çeken unsurlar.

LG’nin donanım tarafında biraz kısıntıya giderek maliyeti düşürdüğü tahmin ediliyor. Çözünürlük, yonga seti, RAM bellek ve kamera sensörü bunlar arasında. Yeni modelin yaz aylarında piyasada olması bekleniyor ancak fiyat henüz belli değil.

 

 
 

 

 

Yazı bulunamadı!